SHOP CATEGORIES
SHOP BRANDS
- Home
- Networking & Connectivity
- Fans
- D.C. Fans
- orion_OD8025-05LB
Product Description
FAN DC 80X25 5V BALL
| Manufacturer: | Orion Fans |
|---|---|
| Product Category: | Fans |
| RoHS: | Compliant |
| Product: | Fans |
| Current Type: | DC |
| Supply Voltage: | 5 V |
| Airflow: | 22 CFM |
| Bearing Type: | Ball |
| Noise: | 21 dBA |
| Speed: | 1800 RPM |
| Power Rating: | 0.15 W |
| Frame Dimensions (mm): | 80 mm x 80 mm x 25 mm |
| Housing Material: | Polybutylene Terephthalate (PBT) |
| Termination Style: | Wire Leads |
| Series: | OD8025 |
Loading... Please wait...










