SHOP CATEGORIES
SHOP BRANDS
- Home
- Networking & Connectivity
- Fans
- D.C. Fans
- orion_OD8015-12MB
Product Description
FAN DC 80X15 12V BALL, 23cfm
Datasheet:
Datasheet:
| Manufacturer: | Orion Fans |
|---|---|
| Product Category: | Fans |
| RoHS: | Compliant |
| Product: | Fans |
| Current Type: | DC |
| Supply Voltage: | 12 V |
| Airflow: | 21 CFM |
| Bearing Type: | Ball |
| Noise: | 26 dBA |
| Speed: | 2440 RPM |
| Power Rating: | 0.15 W |
| Frame Dimensions (mm): | 80 mm x 80 mm x 15 mm |
| Housing Material: | Polybutylene Terephthalate (PBT) |
| Termination Style: | Wire Leads |
| Series: | OD8015 |
Loading... Please wait...










