SHOP CATEGORIES
SHOP BRANDS
- Home
- Networking & Connectivity
- Fans
- A.C. Fans
- Orion Fans OA60AP-11-1WB (orion_OA60AP-11-1WB)
Product Description
FAN AC 60X30 115V BALL, 11cfm
Datasheet:
Datasheet:
| Manufacturer: | Orion Fans |
|---|---|
| Product Category: | Fans |
| RoHS: | Compliant |
| Product: | Fans |
| Current Type: | AC |
| Supply Voltage: | 115 V |
| Airflow: | 11 CFM |
| Bearing Type: | Dual Ball |
| Noise: | 28 dBA |
| Speed: | 3100 RPM |
| Power Rating: | 4 W |
| Frame Dimensions (mm): | 60 mm x 60 mm x 30 mm |
| Housing Material: | Aluminum |
| Termination Style: | Wire Leads |
| Series: | OA60 |
Loading... Please wait...










