SHOP CATEGORIES
SHOP BRANDS
- Home
- Networking & Connectivity
- Fans
- D.C. Fans
- OD8025-12HB
Product Description
FAN DC 80X25 12V BALL, 40cfm
Datasheet:
Datasheet:
| Manufacturer: | Orion Fans |
|---|---|
| Product Category: | Fans |
| RoHS: | Compliant |
| Product: | Fans |
| Current Type: | DC |
| Supply Voltage: | 12 V |
| Airflow: | 40 CFM |
| Bearing Type: | Dual Ball |
| Noise: | 35 dBA |
| Speed: | 3100 RPM |
| Power Rating: | 0.25 W |
| Frame Dimensions (mm): | 80 mm x 80 mm x 25 mm |
| Housing Material: | Polybutylene Terephthalate (PBT) |
| Termination Style: | Wire Leads |
| Series: | OD8025 |
Loading... Please wait...










