SHOP CATEGORIES
SHOP BRANDS
- Home
- Networking & Connectivity
- Networking Switches
- 16 Port
- 16-port Gigabit GREENnet Switch(Rack Mount) (trendnet_TEG-S16g)
Product Description
16-port Gigabit GREENnet Switch(Rack Mount)
Datasheet:
Datasheet:
| Power | 100~240 VAC, 50/60 Hz Internal universal switching power |
|---|---|
| Dimension | 440 x 140 x 44 mm (17.3 x 5.5 x 1.75 in.) |
| Weight | 1.8 kg (3.8 lbs.) |
| Temperature | Operating: 0ð ~ 40ð C (32ð ~ 104ð F) Storage: -10ð ~ 70ð C (14ð ~ 158ð F) |
| Humidity | Max. 90% (non-condensing) |
| Certifications | CE FCC |
| Warranty | Limited lifetime warranty |
| Package Contents | TEG-S16g Quick Installation Guide Power cord (1.8 m / 6 ft.) Rackmount hardware |
Loading... Please wait...











